• Разходомери 1

     

    Обучение Измерване на дебита 1

     

    http://airprofil.com/com2012/index.php/bg/

     

     

     

    Разходомери 1

     

    Ще ви представя в този малък запис, начините на измерванията на потока, в действителност различните начини, по които правим измервания на потока, като обяснява някои неща, които ще ви помогнат да се подготвите за вашите измервателни кампании и да знаете дали има място или не за инсталирането на разходомер, и след това какъв вид разходомер трябва да изберете.

    Знаейки, че нашата работа е да ви помогне да направите тези измервателни кампании, като повечето измервателни уреди, ние имаме доста, доста различни технологии, и ние сме избрали два или три, които дават добре адаптирани резултатите за сгъстения въздух, два или три, за парата, и две или три за водата.

    Значи, аз ще ви представя бързо това което се използва и критериите за избора на разходомери, как работят, точността, която може да се очаква от тях, и правилата на монтажа на тези разходомери, това са много полезни неща, ако искате да направите поръчка например за измервателна кампания.

    Можете евентуално да да участвате с нас в развитието на услугата "плана за броене".

    Така че на този етап, този запис, ще бъде десетката от малката поредицата, че направих за вас.

    Днес, ние сме 31 Август, 2014, харесва ми да добавя датата на документите, въпреки че не е задължително да сложим датата на всеки от курсовете, които аз слагам на вашето разположение.

    Днес направих десет MOOC, всъшност направих девет MOOC, и този ще бъде последният.

    MOOC, това означава, Massive Open Online Course. Този ще се съсредоточи върху измервания на дебити, разходомерите, течностите, че ние измерваме. Следователно сгъстения въздух, парата, охладената вода. Охлаждащата вода.

    Принципът на измерване на потока за сгъстения въздух - аз първоначално ще се интересувам от сгъстения въздух, тъй като трите флуиди имат доста различни характеристики, и плюс това някои разходомери могат да се използват за няколко флуиди.

    Сгъстениа въздух отдавна се измерва с диафрагми. Диафрагма е калибриран отвор, че поставяме в тръбата, в действителност това е по принцип обработван фланец. Няма да уточа как се прави монтажа. Диафрагмата има малка фаска на 30 ° по посока на излизане.

    Ако погледнете това по много подробен начин, имате цилиндрична част, последвана от фаска на 30 °, когато искате да направите много добре нещата. В действителност, при фаска на 30 °, аконяма я, това не се промени много, има случаи, когато не изполваме диаярагма с фаска, това в когато не се знае посоката на потока или ако тя може да бъде обърната.

    Диафрагмата се използва по три техники. Има измерането на налягането в ъглите.

    На горното ниво на потока, се измерва диференциално налягане което ще нарича ΔP.

    Има стандарт, който иска да се измери налягането две диаметъра  нагоре, и един  диаметър надолу. Така че обърнете внимание, този стандарт, който  е широко разпространен, този стандартен метод не е симетричнен. Така че трябва да се направи в този случай малки измервания на налягането.

    И аз ще представям американския стандарт, който е симетричен,  и е също възможен, с критерия един диаметър на горното ниво, и един диаметър надолу.

     

    Обучение Измерване на дебита 1

     

    Тогава защо е важно? Какво прави въздухът, когато пристига в тази дупка?

    Принуден да промени курса, и това се случва сравнително добре. Линиите на потока ще се съсредоточат да преминават с по-висока скорост през дупката, която е много по-малка, и това ще доведе до много вихри на изхода.

    Това е начина, по който работи и затова има по-ниско налягане на изхода от колкото на входа, защото тук сте по-висока скорост, скоростта се увеличава. Ако има тук скорост „V” на горното ниво, там са на местно ниво със скорост, който е много по-голям, и скоростта може да бъде постигнат само като част от потенциалната енергия на налягането, която се намира на горното ниво се превръща в кинетична енергия. И логично, след дупката има по-ниско налягане.

    А малко по-надолу, можете да получите по-високо налягане.

    Но вие не се събира всичко. Ако имате измерване 500 милибара на вашия ΔP имате обичайна загуба на налягане от около 400 милибара. Това е вид на дебитомер, че исторически е инсталиран навсякъде, но е потенциално проблем за сгъстения въздух , защото води до загуба на налягане и изисква от нас да увеличим налягането на изхода на компресори. Ето защо казваме, за сгъстения въздух, както и за водата - тогава една помпа осигурява циркулациата - факта на загубим налягане е проблематичен и увеличава разхода на енергията.

    Така че аз не мога да ви представя диафрагма, нямам тук, ние не ги използваме, няма да ги инсталираме на система, ако това може да бъде избегнато.

    Ако обаче те съществуват, ние знаем да измерваме, чрез измерване на диференциално налягане с измерване на налягането на горното ниво, там правим малко "P" на това място. И някъде, температурата на флуида се измерва. На сгъстения въздух, често се измерва на контакт.

    На парата, можем да измерим чрез вкарване в гилза за пример, това са неща, които правим.

    Когато имаме тези три величини, ΔP, абсолютно налягане и температура, те се изпращат в компютър, който ви дава дебита, изразен в масов поток или стандартен кубичен метър на час, зависи, или кг в секунда, или стандартни кубични метра за час. Той може да бъде на различни единици, това един от проблемите, които имаме със сгъстения въздух, така е със свиваеми газове, и с всички свиваеми флуиди.

    Тъй като диафрагмата е причинила проблеми с падането на налягането, те са измислили доста бързо това нещо. Това нещо е Осреднена Тръба на Пито (averaging Pitot tube).

     

    Обучение Измерване на дебита 1

     

    Вижте как е направена. Има две измервания на налягането. Течението на сгъстения въздух или на парата идва от горе. Иизмерваме това, което се нарича общото налягане. Това е статичното налягане, тъй като кинетичната енергия на течността е напълно трансформирана в налягане когато идва тук, тъй като няма скорост в това място. Флуидът идва тук, няма поток, а тук между двамата части на тръбата на Пито, има заварка и е напълно изолирано.Тези две тръби са залепени една до друга, имат хубава форма.

    Това е немски продукт, немските правят много хубава работа, обаче те изпозват клапани, които три месеца по-късно са ръждясали, защото не всичко е толкова съвършено, колкото бихме искали, това е оборудване, което не може да се използва в действителност толкова дълго, колкото искаме.

    Бих казал, във всеки случай, че има части, които са малко ръждясали, това не е много важно, но ако искате материал, който няма да ръжда, уточните кога си купувате тръба на Пито, поискате да има клапани от неръждаема стомана, иначе ще имате това.

     

    Обучение Измерване на дебита 1

     

    Тръбата на Пито е диференциално налягане уред, който ще бъде монтиран в тръбата така.

     

    Обучение Измерване на дебита 1


     

    Ще измерим диференциално налягане ΔP на двете клапани.

    Абсолютно налягане, обикновено се измерва върху вентила нагоре, по принцип, това не е много важно.

    Тръбата на Пито, която ще рисувам тук, е интересна, защото - Вижте, тя ще бъде така, с двете си измервателни места, и тук с двете си малки клапани, които ще рисувам така.

    Разходомери 1

    След това, ΔP се измерва тук, няма да настоявам по-вече за налягането и температурата, това е горе-долу едно и също.

    Тръбата на Пито създава по-малко спадове на налягането.

    Особеността на тръбата на Пито е, че тя трябва да бъдем много внимателни с дебелината на тръбата. Позицията на малки дупки е важна. Ако се измери, тъй като това се е случило с мен, на PVC, ABS, пластмасови тръби, дебелината е много по-голяма и няколко малки дупки са били скрити в дебелината на тръбата, която е може би с дебелина 10 или 12 мм.

    В този случай, измерването е напълно изкривено.

    Това измерване също е силно засегнато, за разлика от диафрагмата от присъствието на вода, която ще се натрупва ако ΔP е долу, диафрагмата също може да бъде малко засегната.

    Така че това е направено, за да се измери по-скоро суха въздух или въздуха който на се пречиства внимателно, за предпочитане автоматично.

    Тръбата на на Пито е деликатно измерване, тъй като вместо да измерва 500 милибара или 250 милибара в пълната скала, измерва се нещо като 15 милибара или 10 милибара в пълната скала, и може да се наложи, като спадът на налягането е квадратичен, да измерим в размер на една десета от милибара. Зареди това, трябва много добър предавател диференциално налягане за измерване с тръбата на Пито, това е деликатно измерване!

    Ето защо избраха да измислят други начини за измервания.

     

    Разходомери 1

    Джовани Батиста Вентури

     

    Един от начините на измервания, който е интересен да се разгледа, и който ще представлявам тук като рисувам в обратна посока, това се нарича тръба на Вентури.
    Тръбата на Вентури ще бъде така, моята рисунка не е много красива. Тук имате конвергентен ъгъл, който е изработен - аз съм се опитва да подобри нещата малко - като показвам това, на което прелича обработкта. Същото тук. Имате конвергентен ъгъл, последван от дивергентен ъгъл.

    Малката разлика в сравнение с диафрагмата е, че сме избегнали смущенията, нашият въздух пристига тук, той трябва действително да бъда концентриран в твърде малка дупка, и ще отиде много по-бързо тук, и там ще се разширява сравнително без много смущения, просто защото оима ъгъл равен на 7°. Ъгълът тук е равен на 7 °. Това ъгъл α е малък, това е ъгъл на 7 °. Това дава материал, който притежава всичките предимства на диафрагмата, а спадовете на налягането вече няма да бъдат от 400 милибара ако измерим 500 милибара.

    Сега, къде се измери пад на налягането, измерваме го между входа и най-тясната част, правим малка дупка тук, измерваме тук ΔP. Тръбата на Вентури може да бъде добър компромис.

    Тръбата на Вентури, аз ще ви представя една, това е тръба на Вентури DN50, 2 инча. Тук можете да видите вътре конвергентния ъгъл.

     

    Разходомери 1

     

    Направихме я симетрична, така избягваме грешките и осигуряваме измерването на поток, който бих променил посоката, със същата прецизност и в двете посоки и без спад на налягането.

    Тук имате малък модел DN15, и модел DN25. Тези материали са изработени в Поату, на ръба на Поату и Бери, от един съсед. Така че ние имаме цени, които са доста по-малко от това, което ще имаме в Китай. Във всеки случай ние не ги предлагаме за продаване, те са под наем, но това може да послужи за план за броене. Понякога се използва за кампании на измервания.

    Така че свършихме първата част на Разходомери. Представих трите основни диференциално налягане устройства стандартизирани ISO, стандарт ISO 5167.

    Така че, това ще бъде ISO 5167-1. Мисля, че това е ISO 5167-3 и това е ISO 5167-4, тръбата на Вентури. Номер 2 е дюза която се използва пара, никога не я използвах, може да изглежда така, и по мое мнение не е очевидно, нямам критерий, за да каже в кой случай дюзата е нещо толкова прекрасно.

    Тави дюзата съсдава много спадове на налягането, тя със сигурност е много устойчива, зареди това може би се използва по-скоро от диафрагмата, защото с парата, диафрагмата може да се деформира, да взима формата на китайска шапка, когато имате пакет вода, която минава, зареди прайминга.

    Така праймингът причинява проблеми с пара в хранително-вкусовата промишленост, защото изведнъж котелната вода, която отива в своя продукт, също създава проблеми за разходомера, тя разпада повечето разходомери, с изключение на може би дюзата и тръбата на Вентури, които са много устойчиви.

     

    Разходомери 1

     

    Ние ще спрем до тук тази първа част, преди да започнем представянето на някои други средства за измервания, които са широко използвани за газа и след това за течностите.

     

    « Пара 1Разходомери 2 »

    Tags Tags: , , , , , , ,